لبخند زندگی

لبخند زندگی

به نام خدا

 

غروب آفتاب :

 

  بر روی بال  پروانه ای زیبا  با واژه ای ازنژاد چشمه ی  زلال   وجود دلتنگی ام را حکاکی  کردم و او درآسمان، رقص عاشقانه کرد وموسیقی احساسم رادر گوش گرم خورشید نجوا کرد وغروبش را که  تک تک حروفش  ترانه ای از جنس زندگی است برایم به ارمغان آورد.

غ :  با آ وای خوش گذشت گوشم را نوازش می دهد و به من آ موزدکه  شیشه ی نازک غرورم  را بشکنم  ودیگران را در دریای بخشش وعشق خودچنان غرق کنم که  با رایحه دل انگیز بخشش و نسیم نوازشگر محبت ،جان تشنه ی همگان را سیراب کنم .

 

ر: روییدن جوانه زیبای دوستی در دشت پرهیاهوی زندگی که چکامه زیبا ،  رویش می نشیند وبا نغمه دلنشین شادی روح نا آرامم را به سوی رنگین کمان خوش  رنگ خوشبختی دعوت می  کند با  آبی ترین واژه ها موجی از امیدرا  بر دریای پرتلاطم زندگی ام نقش می زند و مروارید روشن شادی را دوباره مهمان صدف قلبم می کند .

و: در میان رود خروشان زندگی  به دنبال روزنه ای برای شکوفایی گل بوته اندیشه ی درخشان خود گشتم که روحم را همچون پروانه ای رنگین به روشن ترین سرزمین سبز رویاها پروازدهد ومرا تا باروری گل سرخ آرزویم  همراهی کند در همین لحظه شاپرکی با وزش رایحه خوش، وحدت وجود م رانوازش لطیفی داد و ساز زیبای همدلی  برایم نواخت  ولطیف ترین آوازموفقیت را درگوشم  نجوا کرد .

ب: زندگی باوری می خواهد ازجنس مهتاب چشم نواز امید، که هرگاه   از تند باد سخت تقدیر دلت لرزید ،قاصدکی با آوایی روحت را نشاطی تازه بخشد وبه تو نشان دهد که خدا همچون نگینی مهمان همیشگی قلب توست .

آ:  درزندگی  سعی کن نت های صمیمیت و آشتی را بنوازی  وهمانند  خورشید، آفتاب مهربانیت را بی دریغ بر روی همه جهانیان بگسترانی و آهنگ قشنگ صفا ومهرت گوش جان آنها را نوازش دهد.

 

ف: درمیان آسمان زندگی ابر فرصت  ها به سرعت می گذرد پس آ نگاه که پنجره  زندگیت به سوی درخشان ترین  آ فتاب فرصت  گشوده شد و عطر دلپذیر  رازقی قلبت راسرشار از نشاط کرد و فرشته سعادت، نسترن زیبای صبر را برایت به ارمغان آورد  تو با کلید طلایی اراده به میدان نبرد با مشکلات برو.

ت: درکوچه باغ  زندگی شعری با قافیه هایی  از جنس ستاره نورانی تلاش را که راه نجات بخش توانایی ام است می سرایم وبا رساترین  نغمه ترانه زندگی ام رادر گوش تمامی گل ها زمزمه می کنم   همه شقایق ها زبان به تحسینم می گشایند گویی تولد تازه خود را جشن می گیرند .

ا : در جاده پر پیچ زندگی همانند کوه استوار باش و از سیلی تند سختی ها غمگین  نشو و بدان اگر کسی چینی  نازک دلت را شکست، یاس ها، صدای شکستنش را  به گوش خدا می رسانند وخدا هم به پاس آن همه اعتماد برایت باشکوه ترین جشن هستی را برپا می سازدو تابلوی شایستگی هایت رادر مقابل دیدگان حیرت زده موجودات به نمایش می گذارد و مشتاقانه تو را درآغوش گرم خود می فشارد ولبخندی از  تحسین  برایت می زند .

ب :  در بهار دل انگیز ، تصویر  زندگیت را با طلوع زیبای صداقت و باران با طراوت خوبی ترسیم کن وغم ها و زشتی های روزگار را به دست رود پر خروش زندگی بسپار.

 

 

                                                   هانیه عرب 24/7/91


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : سه‌شنبه ۱۳٩۱/۸/٢ | ٦:٥٧ ‎ق.ظ | نویسنده : ها نیه پرواز | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.