لبخند زندگی

لبخند زندگی

سفر روح

 

نمی‌دانم به کدامین خلوتگاه  ژرف ذهن بیندیشم تا مرا به نورانی‌ترین سفر روح دعوت کند، اما من  در انتظار پرواز به سوی سرزمین سبز عشق خواهم نشست، سرزمینی که معیار سنجش انسانیت  آدم‌هایش را در قلب زلالشان می‌توان جست. پروازی به بلندای آسمان آبی صداقت، جایی که از نگاه مهربان رهگذرانش می‌توان به وسعت اندیشۀشان  پی برد.

       به عمق دریا خواهم رفت و همچون قطره‌ای به آسمان صعود خواهم کرد تا زلال شوم و روحم تازه شود، چون عازم سفرم دور اما نزدیک، از خودم تا خدا، سفری سخت ولی شیرین، به سختی پرواز کرم ابریشم، اما به لطافت وزش نسیم، پروازی تا انتهای جادۀ زیبای زندگی برای لمس   ژرفای وجودی انسان و یافتن فرصتی برای عبور از زمین به آسمان و اشتیاق رسیدن به خدا برای قلب ناآرامم، آرزو دارم تا بتوانم روح خود را در دریای عشق الهی شست‌وشو دهم و آسمانی شدن روحم را جشن بگیرم.

       به دل خاک سفر خواهم کرد، جوانه خواهم زد، گل خواهم داد و در میان لحظه‌های زیبای زندگی خواهم رویید و مسیر سبز بالندگی را برای رهگذران کوچۀ پرپیچ‌وخم زندگی خواهم گشود تا نقشی طلایی را در ذهن‌ها داشته باشم.

       نمی‌دانم قطار زندگی در چند ایستگاه بعد توقف خواهد کرد؛ من هر روز خود را برای رسیدن به ایستگاه آخر آماده می‌کنم، اما برای طلوع صبح زندگی، لبریز از عشق خواهم بود و از ثانیه‌هایم   برای تجربۀ زیستنی ارزشمند نهایت بهره را می‌برم و برای تعالی روحم تلاش می‌کنم.

ها نیه عرب 2/10/92


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها:


تاريخ : دوشنبه ۱۳٩٢/۱٠/٢ | ۳:٥٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ها نیه پرواز | نظرات ()
.: Weblog Themes By Slide Skin:.