روشنا یی

<<<<>>>>

عکس ها و تصاویر متحرک آدم برفی های زیبا

:روشنایی

از تاریکی امروز جهان خسته‌ام، گویی انسان‌ها در شلوغی زمین با خویش بیگانه‌اند. دیگر کسی خدا را نمی‌شناسد؛ دیگر دل‌ها با یکدیگر نزدیک نیست.

شاید عجیب باشد که من در روز هم روشنایی را بجویم، اما من قلبی روشن‌تر از آسمان می‌خواهم که بتوانم به عشقش اعتماد کنم؛ دستی سبزتر از زمین که بتواند یاریگر واقعی برایم باشد؛ شمعی که بتواند پایان تاریکی باشد؛ اشکی که بتواند فاتح دلتنگی شود؛ لبخندی که بتواند شروع دوستی تازه باشد.

طلوع هر صبح می‌تواند آغازگر حیاتی نو شود؛ سخنی که قصه‌گوی دردی عمیق باشد؛ صبری که رافع روح باشد؛ نوازشی که راوی مهر باشد؛ دانشی که روشنگر راه شود و تفاوتی که خالق تحولی عظیم در جهان شود.

ای رهگذری که بی‌درنگ از کنارم می‌گذری، من نمی‌گویم که به جایم دردها را تحمل کن، فقط انعکاس صدایم را در جهان بشنو، بازتاب احساسم را در پهنۀ هستی بازخوانی کن و برایم چراغی بیاور تا بتوانم از تاریکی بگذرم و پنجرۀ اتاقم را به روشن‌ترین افق فردا بگشایم و روحم سرشار از روشنایی شود و هوای تازۀ زندگی را نفس بکشم.

یادت باشد من و تو همسفر و رهگذریم؛ ما فقط تماشگر لحظه‌های زشت و زیبای زمینیم؛ اگر سهم تو امروز سلامتی و شادابی است و سهم امروز من مبارزه با سختی‌ها، به خود مغرور نشو؛ نه این سختی‌ها مهمان همیشۀ من خواهد ماند، نه سلامتی همیشه همراه تو خواهد بود، پس مسیر تازه‌ای را انتخاب کن تا روشنگر انسان‌ها باشی.

1/10/93

/ 28 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مونا

من تمام نشانه های حیات را دارم اما قلبــم… مثل ِ حوض کوچکی که ماهی اش را گربه برده است . . . ایستــــاده…

مونا

می دانم آخر این دلتنگی ها به کجا خواهد رسید… دنیا پــــــُر شده از قاصدکهایی که راهشان را گم می کنند!! نـــــــه میتوانی خبری دهی … و نــــــــه خبری بگیری !

لاله پرپر

ﺯﻣﺴﺘﺎﻥ ﺧﺴﺘﻪ ﺷﺪ ﺍﺯ ﺑﯽ ﺑﻬﺎﺭﯼ ﺟﻬﺎﻥ ﻣﯽ ﻟﺮﺯﺩ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺑﯽ ﻗﺮﺍﺭﯼ ﮔﻤﺎﻧﻢ ﺟﻤﻌﻪ ﺍﯼ ﺑﺎﻗﯽ ﻧﻤﺎﻧﺪﻩ ﺧﺪﺍﯾﺎ ﺗﺎ ﺑﻪ ﯽﮐ ﭼﺸﻢ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭﯼ ﺍﻟﻠّﻬﻢ ﻋﺠّﻞ ﻟﻮﻟﯿﮏ ﺍﻟﻔﺮﺝ

لاله پرپر

ﺍﯼ ﺟﻤﺎﻟﺖ ﺑﻬﺸﺖ ﺟﺎﻥ، ﻣﻬﺪﯼ ﺭﻭﯼ ﺍﺯ ﻣﺎ ﻧﮑﻦ ﻧﻬﺎﻥ، ﻣﻬﺪﯼ ﻣﺎ ﺑﻪ ﻋﺸﻖ ﺗﻮ ﺯﻧﺪﻩ ﺍﯾﻢ ﻣﻮﻻ ﯾﺎﺩ ﺗﻮ، ﻋﻤﺮ ﺟﺎﻭﺩﺍﻥ ﻣﻬﺪﯼ ﺍﻟﻠّﻬﻢ ﻋﺠّﻞ ﻟﻮﻟﯿﮏ ﺍﻟﻔﺮﺝ

لاله پرپر

ﺧﺪﺍ ﺯﻣﯿﻦ ﺭﺍ ﻣﺪﻭﺭ ﺁﻓﺮﯼﺩ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺑﮕﻮﯾﺪ ﻫﻤﺎﻥ ﻟﺤﻈﻪ ﺍﯼ ﮐﻪ ﺗﺼﻮﺭ ﻣﯿﮑﻨﯽ ﺑﻪ ﺁﺧﺮ ﺩﻧﯿﺎ ﺭﺳﯿﺪﻩ ﺍﯼ، ﺩﺭﺳﺖ ﺩﺭ ﻧﻘﻄﻪ ﯼ ﺁﻏﺎﺯ ﻫﺴﺘﯽ

دیانوش رضایی دُرجی

[گل][گل][چشمک]

چت

سلام وبلاگ خوبی داری زنده باشی

بیژن محمدی سامانی

سلام خواهر گلم مطلب بسیار زیبا و تأثیر گذار و در عین حال واقعیتی انکار ناپذیر است. نظرات دوستان هم دوست داشتنی و قشنگ بودند. زنده باشید

neda

لایک داری

zahra

زندگی زیباست دقت کن آرام رد شو ، حس کن ، نفس بکش همه چیز نعمت است[گل]