زیبا یی

به نام خدا

زیبا یی:

 

من زیبایی را درقناری خوش  آوازی می بینم که در قفس بازهم نغمه دل انگیز آزادی می سراید  ، زیبایی را در کرم ابریشمی  می بینم که  پیله تنگش  را به امید روزنه ای در فردا  تحمل می  کند تا بتواند لذت پروانگی را تجربه کند، زیبایی را در صخره ای  می بینم که در مقابل سیلی  سنگین موج تاب می آورد .

 

من مهربانی را در  میان دستان گرم یاریگری  که به سویم   شتافته است  و لب  به تحسینم گشوده است می بینم تا  وقتی اندیشه ای روشن برای  ساختن آینده ای بهتر دارم زندگی  برایم زیباست،  تا زمانی که من به عنوان نشانه ای ازجانب پروردگارم هستم که بندگانش با دیدن من اوراشکرمی گویند زندگی برایم معنا بخش است ،تا وقتی با همین  قلم  کوچک  می توانم حصارذهن آدم  ها  را بشکنم  ونور آگاهی به دل هایشان بتابانم زندگی برایم زیباست ،   تا وقتی می توانم  به دیگران عشق بورزم و گل  لبخند را بر روی صورتشان بنشانم و قطره ا شکی را از  چهره ای پاک کنم از زندگی راضیم ،  تا لحظه ای  که می توانم  چراغ امید را در قلب غمزده ای بیافروزم از زندگی لذت  می برم .

خدایا تو را به خاطر همه فرصت هایی که به من هدیه داده ای تا بتوانم زیبایی  زندگی را بهتر درک کنم و زندگی در کنار کسانی  را که دوستشان  دارم و در حضور هر کدامشان رازی  نهفته  ای  تجربه کنم و به کمال برسم عاشقانه می ستایم .

 

        

 

                                               زندگی زیباست ای زیباپسند

                                             زنده اندیشان به زیبایی رسند

                                                  ها نیه عرب 3/3/91

                                                  سبزفرشته    لبخند                                                                            

                                      

 

 

 

 

 

 

/ 10 نظر / 3 بازدید
احسن احمدی

روحیت عالیه هانیه جان وازاین موضوع خیلی خوشحالم[لبخند] راستی هرآهنگی که خواستی روی وبلاگت بذاری بهم بگوکدش روبرات بسازم این روش وجدیدن یادگرفتم واینکه توی خبرنامه به دلایلی خیلی ازعضوهاحذف شدن اگه دوباره ثبت نام کنی ممنون میشم گلم منتظره جواب هستم مرسی[لبخند]

ارغنون

آگاهی حلقه ی مفقوده ی زندگی هایمان...[ناراحت]

کاظم پور

سلام دخترم. حالت چطوره؟ خیلی خوشحال شدم که وبلاگت را به من معرفی کردی. مطمئن باش از این به بعد هر روز به آن سر میزنم. نوشته های قشنگی داری.خیلی لذت بردم. حیف که روز امتحان نیستم که یک بار دیگر شما را ببینم. دخترم من عازم سفر حج هستم و مطمئن باش که در آن مکان مقدس به یادت هستم و دعایت می کنم. من هم خوشحال میشوم که هر از گاهی فرصت کنی و به وبلاگم سر بزنی و با ذوق ادبی که داری نظرت را در خصوص نوشته هایم بگویی.

احسن احمدی

آره دیدم اسمتوتوی لیست عضوهامرسی گلم[لبخند]

احسن احمدی

مرسی ازکامنت زیبات وحضورت هانیه جان ممنون گلم[لبخند]

بهداد

سلام هانیه جان با این که حال جسمی تون مساعد نیست اما معلومه که دارای روح ظریف و زیبایی هستین و یادتون باشه که شما هیچ چیزی از منی که سالم هستم ندارین و سعی کنین که همیشه به زندگی لبخند بزنین مث اسم وبتون بیندیش چه چیز بهترین است من ان را برایت ارزو دارم دوستدار شما بهداد

گلسا

سلام عزیزم.نوشته قشنگت منو یاد یکی از نوشته های جبران خلیل در مورد زیبایی انداخت در کتاب پیامبر ؛ که خطاب به جمعیتی که قصد ترک اونا رو داره در مورد زیبایی می گه : .... زیبایی نیاز نیست،خوشی محض است، نه کامی ست تشنه ونه دستی ست تهی و دراز کرده زیبایی دلی ست برافروخته و روحی ست سرمست شده. زیبایی نقشی نیست که بنگرید یا نوایی که بشنوید نقشی ست که با چشم بسته هم می بینید و نوایی ست که با گوش بسته هم می شنوید نه شیره یست که از درختی جاری شود و نه بالی که به چنگالی بسته باشد زیبایی باغی ست همیشه بهار و دسته فرشتگانی در پرواز. ای مردمان ارفالس زیبایی زندگی ست آنگاه که پرده از رخسار پاک خود بر می دارد. اما زندگی شمایید و پرده شما. زیبایی هستی سرمدی ست که روی خود را در آیینه می نگرد. اما هستی سرمدی شمایید وآیینه شما.

پرنده

سراپا اگر زرد و پژمرده ایم ولى دل به پائیز نسپرده ایم چو گلدان خالى لب پنجره پر از خاطرات ترک خورده ایم اگر داغ دل بود، ما دیده ایم اگر خون دل بود، ما خورده ایم اگر دل دلیل است، آورده ایم اگر داغ شرط است، ما برده ایم اگر دشنه دشمنان، گردنیم اگر خنجر دوستان، گرده ایم گواهى بخواهید، اینک گواه همین زخم هایى که نشمرده ایم! دلى سر بلند و سرى سر به زیر از این دست عمرى به سر برده ایم..... خیلی نوشته هات زیبا بود