غروب آفتاب

به نام خدا

 

غروب آفتاب :

 

  بر روی بال  پروانه ای زیبا  با واژه ای ازنژاد چشمه ی  زلال   وجود دلتنگی ام را حکاکی  کردم و او درآسمان، رقص عاشقانه کرد وموسیقی احساسم رادر گوش گرم خورشید نجوا کرد وغروبش را که  تک تک حروفش  ترانه ای از جنس زندگی است برایم به ارمغان آورد.

غ :  با آ وای خوش گذشت گوشم را نوازش می دهد و به من آ موزدکه  شیشه ی نازک غرورم  را بشکنم  ودیگران را در دریای بخشش وعشق خودچنان غرق کنم که  با رایحه دل انگیز بخشش و نسیم نوازشگر محبت ،جان تشنه ی همگان را سیراب کنم .

 

ر: روییدن جوانه زیبای دوستی در دشت پرهیاهوی زندگی که چکامه زیبا ،  رویش می نشیند وبا نغمه دلنشین شادی روح نا آرامم را به سوی رنگین کمان خوش  رنگ خوشبختی دعوت می  کند با  آبی ترین واژه ها موجی از امیدرا  بر دریای پرتلاطم زندگی ام نقش می زند و مروارید روشن شادی را دوباره مهمان صدف قلبم می کند .

و: در میان رود خروشان زندگی  به دنبال روزنه ای برای شکوفایی گل بوته اندیشه ی درخشان خود گشتم که روحم را همچون پروانه ای رنگین به روشن ترین سرزمین سبز رویاها پروازدهد ومرا تا باروری گل سرخ آرزویم  همراهی کند در همین لحظه شاپرکی با وزش رایحه خوش، وحدت وجود م رانوازش لطیفی داد و ساز زیبای همدلی  برایم نواخت  ولطیف ترین آوازموفقیت را درگوشم  نجوا کرد .

ب: زندگی باوری می خواهد ازجنس مهتاب چشم نواز امید، که هرگاه   از تند باد سخت تقدیر دلت لرزید ،قاصدکی با آوایی روحت را نشاطی تازه بخشد وبه تو نشان دهد که خدا همچون نگینی مهمان همیشگی قلب توست .

آ:  درزندگی  سعی کن نت های صمیمیت و آشتی را بنوازی  وهمانند  خورشید، آفتاب مهربانیت را بی دریغ بر روی همه جهانیان بگسترانی و آهنگ قشنگ صفا ومهرت گوش جان آنها را نوازش دهد.

 

ف: درمیان آسمان زندگی ابر فرصت  ها به سرعت می گذرد پس آ نگاه که پنجره  زندگیت به سوی درخشان ترین  آ فتاب فرصت  گشوده شد و عطر دلپذیر  رازقی قلبت راسرشار از نشاط کرد و فرشته سعادت، نسترن زیبای صبر را برایت به ارمغان آورد  تو با کلید طلایی اراده به میدان نبرد با مشکلات برو.

ت: درکوچه باغ  زندگی شعری با قافیه هایی  از جنس ستاره نورانی تلاش را که راه نجات بخش توانایی ام است می سرایم وبا رساترین  نغمه ترانه زندگی ام رادر گوش تمامی گل ها زمزمه می کنم   همه شقایق ها زبان به تحسینم می گشایند گویی تولد تازه خود را جشن می گیرند .

ا : در جاده پر پیچ زندگی همانند کوه استوار باش و از سیلی تند سختی ها غمگین  نشو و بدان اگر کسی چینی  نازک دلت را شکست، یاس ها، صدای شکستنش را  به گوش خدا می رسانند وخدا هم به پاس آن همه اعتماد برایت باشکوه ترین جشن هستی را برپا می سازدو تابلوی شایستگی هایت رادر مقابل دیدگان حیرت زده موجودات به نمایش می گذارد و مشتاقانه تو را درآغوش گرم خود می فشارد ولبخندی از  تحسین  برایت می زند .

ب :  در بهار دل انگیز ، تصویر  زندگیت را با طلوع زیبای صداقت و باران با طراوت خوبی ترسیم کن وغم ها و زشتی های روزگار را به دست رود پر خروش زندگی بسپار.

 

 

                                                   هانیه عرب 24/7/91

/ 12 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
معصومه

سلام عزیزم خیلی زیبا بودموفق باشی

فاطمه علی مددی

سلام هانیه جون.خوبی.مرسی که اومدی بهم سر زدی. والا من ترم اولی هستم و یکم کارا و درسام سنگین شده.دیر به دیر میام. ولی از خواهرم جویای حالت هستم. تازه میدونم که خیلی زیاد توو رشته تون موفقی. یعنی میشه منم به اندازه شما موفق باشم!!![گریه] میدونم نمیشه پس برای موفقیت بیشتر شما دعا میکنم[ماچ] بازم ممنونم به منه بی معرفت سر زدی. اشالاه هر دو باهم موفق باشیم.(ولی من میدونم مثل شما درسام خوب نمیشه.[نگران]) در پناه حق.خدانگهدار[خداحافظ]

ثریا

سلام خانومی.خوبی؟ خیلی خوب بود همیشه شاد باشی[گل] اى اهل زمين عيد گذشت و خبر از يار نيامد ، بر زخم دل فاطمه غمخوار نيامد ، چند روز دگر مانده كه با ناله بگوييم : اى اهل حرم مير و علمدار نيامد ، سقاى حسين سيد و سالار نيامد، علمدار نيامد.... بروزم تشریف بیارید [گل][بدرود]

نسرین

نی، ناله کرد و باز ترنم، شروع شد فصل هبوط آدم و گندم، شروع شد دریای بی‌کران شهادت، که موج زد توفان نوح بود و تلاطم شروع شد از «برکه‌ی غدیر»، «محرّم» طلوع کرد سر مستی «حبیب» هم از «خم» شروع شد باران اشک شیفتگان غم حسین «تا گفتم: السلام علیکم شروع شد» روح دعا، به نام «اباالفضل» چون رسید غوغایی از توسل مردم شروع شد وقتی گلوی نازک گل شد نشان تیر لبخند باغبان و تبسم شروع شد از اشک و خون اگرچه وضو می‌گرفت عشق از «تربت شهید» تیمم شروع شد ای آسمان! مصیبت عظمای اهل بیت از قتلگاه عصمت پنجم شروع شد فصل به خون نشستم گل‌های باغ وحی از آیه‌ی «لیذهب عنکم» شروع شد با آنکه باغ گل به محبت نیاز داشت با تازیانه، ناز و تنعّم شروع شد وقتی دل ستاره‌ی محمل نشین شکست با ماه روی نیزه، تکلم شروع شد سلام گرامی تسلیتم را به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم پذیرا باشید

زهرا خان اف

نخستین جشنواره توان یاب و فضاي مجازي برگزار می‌شود نخستین جشنواره «توان یاب و فضاي مجازي» به همت مجتمع آموزشي نيکوکاري رعـــد و با مشارکت پرشین بلاگ و سلامت نیوز همزمان با روز جهاني معلول برگزار می‌شود. شناسايي و معرفي توانمندي هاي توان يابان در فضاي مجازي، افزايش كيفي و كمي حضور توان يابان در فضاي رسانه اي مجازي و تجليل از فعالان توان ياب در فضاي سايبر از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است. اين جشنواره در دو بخش اصلي و بخش جنبي برگزار می‌شود. موضوعات بخش اصلی شامل: توان ياب و آموزش و اشتغال، توان ياب و عرصه‌هاي مختلف اجتماعي و توان‌ياب و هنر و بخش جنبی این جشنواره با موضوع آزاد برگزار می‌شود. شرکت در نخستین جشنواره توان یاب و فضاي مجازي برای همه توان يابان و دوستــداران جامعه بزرگ تـــوان يابان كشور كه داراي سايت يا وبلاگ هستند حتــي با داشتن يك پست الکترونیکی درباره توان یابان آزاد است. برای ثبت نام می توانید تا پایان روز 9/9/91 به سایت www.raad-charity.org مراجعه کنید. از برگزیدگان نخستین جشنواره توان یاب و فضاي مجازي همزمان با روز جهانی معلول در مراسمی با هدای جوایزی نفیس تق

معصومه

سلام هانیه خانم بزرگوار سپاسگذارم از حضورتون انشالله در پناه خداوند متعال سلامتو موفق باشید التماس دعا در پناه حق

صفا

سلام ممنون سر زدید با احترام لینگ شدید

معصومه

سلام عزیزم خیلی دوستت دارم بهت افتخار می کنم خیلی خوشحالم که با تو خانم خوب و نازم آشنا شدم و شرمنده ام که نتوانسته ام بیشتر پیشت باشم خیلی گرفتارم حتما بهت سر می زنم می بوسمت

تولیدی سنا

salam .veblage jalebi drin.nemuneye barezi az jomleye khastan tavane stan ast hastid. be adam ruhiyeye dars khundan midid. omidvaram moafago moayad bashid