آرامش

به نام خدا

آرامش:

 

دانه  آ رامش را درتبدیل شدن به جوانه می داند ، ابرآ  رامش رادر تولد باران می داند ،  قناری در قفس ، آرامش رادرآزادی می داند وانسان آرامش را بازندگی درجهانی پراز صلح وبه دوراز جنگ تجربه می کند .

   

 

کاش یاد بگیریم بخشش را  جایگزین انتقام کنیم آ ن وقت دنیای آ رامی خواهیم داشت اگر یاد بگیریم عشق را جایگزین  نفرت کنیم دیگر هرگز تنها  نخواهیم بود  اگر بیاموزیم شادی را جایگزین غم کنیم  آن وقت  می توانیم از کوچک ترین نعمت لذت ببریم  اگر بتوانیم کار را جایگزین تنبلی کنیم به پویایی خواهیم  رسید .                                                                                                                                                   

 

آرامش یعنی متعلق  به خانواده ای هستی که  دوستت دارند، آ  رامش  یعنی  بتوانی از کوچک ترین داشته ات  به خاطردیگری  گذشت کنی، آ  رامش یعنی بتوانی به عزیزانت بگویی درزندگی به حضورشان احتیاج داری قبل از این که  آنهارا از دست بدهی ، آ  رامش یعنی پیش از این که دوستی ازتو درخواست  کمک کند به یاریش بشتابی  ،  اگر بتوانی گل سرخ آ  رامش را به دیگران هدیه دهی و خارهای خشم را از میان برداری آ ن وقت می توانی سرد ترین قلب را با خطی از مهر به گرم ترین قلب پیوند زنی و جهان پراز آ رامشی را بسازی .

 

دستیابی به آ را مش  در نگرش افراد نهفته است اما مهم این است بدانیم راز طلایی آ  رامش در یاد خداست پس پروردگارا یاری مان کن قاصدکی را که  در سخت ترین شرایط  به سوی مان پرواز می کند تانگین سبز آ رامشی را که  از آ سمان به ارمغان فرستاده ای تا صدف شکسته قلب مان راآ  رامش بخشدبا آ غوش باز پذیرا باشیم و به هرآ  ن چه  مقدر کرده ای قانع باشیم تابتوانیم طعم شیرینش را بچشیم  .

صدف ها همیشه نغمه روح نوازآ  رامش را در گوش موج های سهمگین دریا نجوا می کنند کاش ماهم بیاموزیم در کلام شیرین مان مروارید خوش رنگ آ رامش را به یکدیگر هدیه دهیم و از زندگی لذت ببریم  .

                             هانیه عرب 1/4/91

                                                                                                                                                                                                                                                 

/ 17 نظر / 37 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

دقت کردین اگه مشت کنین انگشتاتون با هم برابر می شه اما اگه دستتون رو صاف بگیرین انگشتها برابر نمی شن! دقت کردین درست زمانی‌ که میخوای بخوابی ، کل اثاثیه خونه قلنجشون می‌شکنه که حس کنی‌ کسی‌ تو خونه است تا حالا دقت کردین ما به بانک اعتماد میکنیم پولامونو میذاریم اونجا ولی بانک به ما اعتماد نداره حتی خودکار هاشم زنجیر کرده دقت کردین همه مجری های صدا و سیما دوست دارن بیشتر در خدمت مهمان برنامه باشن اما وقت برنامه این اجازه رو بهشون نمیده ؟ دقت کردین ده درصد آخر باتری گوشی چه با برکته!! تا حالا دقت کردین وقتی برمیگردیم خونه و میخوایم اون چیزی رو که جا گذاشتیمُ برداریم ، با زانو و با زحمت زیاد میریم تو خونه که فرش کثیف نشه ولی برگشتنش خسته می شیم با کفش از رو فرش رد می شیم تا حالا دقت كردين لذتي که در پرت کردن شلوار گوشه اتاق هست, تو زدنش به چوب لباسي‎‎نيست ! دقت کردین با حال ترین لحظه دنیا خندوندن دوستاتون در حالیه که دارن آب مینوشن! دقت کردی

احسن احمدی

خواهش گلم کاش واقعامیدانستیم اماافسوس که نمیدانیم [گل]

جزاء مصطفایی

با سلام وآرزوی موفقیت بله با افتخار وبلاگ زیبایت را لینک می نمایم.

جزاء مصطفایی

با سلام فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ماه خیر،برکت وغفران الهی بر شما خواهر گرانقدر وارجمند که وب زرین وگوهر بارتان در لینکستان پر افتخار بنده بسان نگین نقش بسته و همواره به عنوان مهمانی شایسته وگرانمایه می درخشد تبریک عرض می نمایم و آرزوی موفقیت دارم.

کاظم پور

سلام خانم. خوبی؟ ممنون که به وبلاگم سر میزنی. هرچند به دلیل مسافرت و مشغله های بعد از آن نتوانستم به روز باشم. حال و هوای سرزمین وحی هم چنان بر روح و جان آدم نفوذ می کند که مبهوت شده و توان نوشتن را می گیرد ولی در اولین فرصت اندک نوشته هایم را عرضه می کنم.

elahe

salam haniye jon khobi golam kheyli az ma ensanha maniye aramesho nemidonim kash ye rozi dark konim mani aramwsho kheyli ziba neveshty

حسین

سلام چه استعدادی واقعا غبطه میخورم افرین منم معلولم