سمفونی دلنواز طبیعت

  

  گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

به نام خدا

 

سمفونی دلنواز طبیعت:

 

با شروع هر بهار شورانگیزترین سمفونی طبیعت نواخته می شود و نوید زندگی تازه را می دهد .

هرقطره باران که از آ سمان فرو می افتد سمفونی  عاشقانه ایست که خدا برای انسانها فرستاده تا روحشان آ سمانی شود ؛ همان قطره که رود می شود و رودی که دریا می شود سمفونی زلالی طبیعت را می نوازد تا بدیها ی جهان را بشوید و به ما درس پاک زیستن دهد . روشنترین سمفونی طبیعت راخورشید می نوازد تا از تاریکی عبور کنیم ، لطیفترین سمفونی طبیعت را گل می نوازد تا با سنگ هم لطیف رفتار کنیم ،  استوارترین سمفونی طبیعت را کوه می نوازد تا در برابر سختی ها مقاوم باشیم ، یکرنگ ترین سمفونی طبیعت را دریا می نوازد تا بی ریا ترین دوستی را لمس کنیم ، با شکوه ترین سمفونی طبیعت را رنگین کمان می نوازد تا معجزه باران را باورکنیم و تازه ترین بهار را مهمان قلب خسته مان کنیم ، سبزترین سمفونی طبیعت را درخت می نوازدتا حس شکوفایی برگ رادر اندیشه سبز درخت تجربه کنیم و بهترین تماشاگر پهنه هستی باشیم ، گذرا ترین سمفونی طبیعت را نسیم می نوازد تا قدر لحظات ارزشمند عمرمان را بدانیم ، با احساس ترین سمفونی  طبیعت را قلب می نوازد تا بتوانیم  دلنواز ترین شعر مهربانی را بسراییم و آ ن رابه قلبهای شکسته هدیه دهیم .

 

ای انسان در چشم انداز زیبای زندگی خوب بنگر که خداوند چگونه در گذر از غمهای زندگی یگانه گوهر صبر را در وجودت جاری می سازد تا روحت به وسعت  تمامشگفتیهای آ فرینش زلال شود و به فهم عاشقانه ،از پهنه هستی برسی ؛ از تماشاگه آ غاز حیات تا لحظه  به معراج رفتن روح پاک انسانها ،  ایستادن اجبار کوه است ، افتادن تقدیر برگ ، جنبش جاری شدن از میان سنگ سخت، سرنوشت رود ، ستاره پر فروغ راز شب تاریک است و صبر پاداش جاودانه آ دمی  ،  پس اگر می خواهی جاودانه ترین سمفونی  دلنواز طبیعت با دستان هنرمند تو نواخته شود صبور باش تا بهترین پاداش را خداوند  تقدیم عظمت روحت کند.

                                                                        1/1/94                  

/ 26 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لاله پرپر

ای آخرین توسل سبز دعای ما آیا نمی رسد به حضورت دعای ما ؟ شنبه ، دوباره شنبه دوباره سه نقطه چین ... بی تو چه زود می گذرد هفته های ما !

لاله پرپر

سلام دوست خوبم نکنه با ما قهری سر نمیزنی؟؟؟ 19 فروردین (شرف الشمس)

مامان ملیکا

سلام هانیه عزیزم امیدوارم همراه با شکفتن شکوفه های بهار آرزوهای شما نیز شکوفا شود

مرضیه

هانیه جونم مثل همیشه عالی بود و سرشار از زندگی [قلب] سال نو مبارک بهترین هارو برات ارزو دارم [قلب][قلب]

مانی رادش

درود مطالبت رو خوندم، خیلی خیلی به دلم نشست بینهایت زیبا ،زندگی سمفونی زیبایی هاست ،عیدت خجسته .

hamid

بسیاار زیبا ...

فائزه

خیلی نوشته ی زیباییه عزیزم سال نوتون مبارک

Najmeh :)

مرسی واسه خبرت عزیزم قشنگگگ بودد

محمدرضا

سلام میلاد فرخنده و با سعادت اسوه تمام عیار مکارم و قله رفیع فضائل حضرت زهرا(س) و روز زن و مادر مبارک

گمنام

سلام سپاس از حضور سبزتان [گل][گل]