آینه

 

 بنام خالق هستی

آینه

در لابه‌لای گذر زمان خود را گم کرده‌ام؛ در جست‌وجوی آینه‌ای هستم تا خویشتن را بهتر بشناسم. اینجا زمین است، رسم آدم‌هایش عجیب است؛ گاهی صداقت را با سادگی اشتباه می‌گیرند، اما تو صادق باش؛ گاهی کمک را با وظیفه اشتباه می‌گیرند، ولی تو یاور خوبی باش؛ گاهی ارزش تو را بعد از مرگ می‌فهمند، ولی ارزشمند باش؛ گاهی خوبی‌هایت را نمی‌بینند، اما روزی دلتنگ خوبی‌هایت خواهند شد.

       دلتنگ اشک‌هایی هستم نه برای دلسوزی، بلکه برای همراهی جاری شوند؛ اما زندگی زیباتر از آن است که خالق زیبایی نباشیم؛ زندگی لطیف‌تر از آن است که مهربان نباشیم؛ زندگی استوارتر از آن است که صبور نباشیم؛ زندگی قدرتمندتر از آن است که مبارزه نکنیم؛ زندگی گران‌قیمت‌تر از آن است که وجدان بیداری نداشته باشیم؛ زندگی سخاوتمندتر از آن است که نبخشیم؛ زندگی کوتاه‌تر از آن است که دلی را برنجانیم؛ زندگی خاطره‌انگیزتر از آن است که دلی را به دست نیاوریم؛ زندگی روشن‌تر از آن است که امیدوار نباشیم؛ زندگی روان‌تر از آن است که حرکت نکنیم؛ زندگی سرزنده‌تر از آن است که شادی نکنیم؛ زندگی پاک‌تر از آن است که نیکی نکنیم؛ زندگی خوش‌آهنگ‌تر از آن است که حرفی سازنده را به زبان نیاوریم؛ زندگی والاتر از آن است که عشق نورزیم؛ و زندگی زلال‌تر از آن است که خوب نباشیم؛ پس آینۀ قلبت را از زنگار روزگار پاک کن و بگذار تمام خوبی‌های جهان در قلبت انعکاس یابد؛ زلال که باشی آسمان در توست؛ آسمان که در تو باشد، خدا در جسم و جانت نفوذ می‌کند و به آرامش می‌رسی.

هانیه عرب 2/12/92

 

/ 82 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
morteza

خدایا فکر کنم سرنوشت منو وسط میدون شهر نوشتی ؛ بس که هرکی به من رسید منو دور زد … . . . عیدت پیشاپیش مبارک سلام ممنون از حضورتون

ابوالفضل

سلام ممنونم از اینکه سری به خلوتکده من زدید خوشحال شدم که با شما و وبلاگ بااحساستون آشنا شدم. من اعتقاد دارم شماها در زندگی دنیوی و اخروی از امثال من بسیار جلو هستین چون شما عزت نفسی قابل ستایش دارین. ممنون میشم بهم زیاد سر بزنین و وبلاگ منو تو وبلاگتون لینک کنید. منتظر حضور سبز مجدد شما هستم.

morteza

خدایا فکر کنم سرنوشت منو وسط میدون شهر نوشتی ؛ بس که هرکی به من رسید منو دور زد … . . . عیدت پیشاپیش مبارک

حسین کارگر

سلام *********** با خوبی ها و بدی ها، هرآنچه که بود؛ برگی دیگر از دفتر روزگار ورق خورد.برگ دیگری از درخت زمان بر زمین افتاد، سالی دیگر گذشت روزهایتان بهاری و بهارتان جاودانه باد پیشاپیش عیدتون مبارک[گل]

بهار نارنج

سلام دوست من. ممنونم از لطف شما به بهار نارنج. اومدم ولی پیاده. بخاطر همین یه کم طول کشید. ببخشید. راستی سال نوتون مبارک. دعا میکنم زیر سایه الطاف پروردگار روز و روزگارتون شاد و به خیر باشه. بهار نارنج همواره مشتاق میزبانی از شما هست.

نازنین

متن خیلی قشنگی بود.ممنون! وممنون که سرزدی!

رامش

سلام مهربان تو خودِ زندگی هستی عزیز.

محمدرضا

سلام لینک شدید اگه دوست داشتی منو با نام (جاذبه های طبیعی وگردشگری کتول-محمدرضاافراز)لینک کنید ممنون